2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal avseende fastighetskonsulter och lokalhyresjurist
Beskrivning: Upphandlingsmyndigheten har ett återkommande behov av fastighetskonsulter och konsulter med hyresjuridisk kompetens. Behovet varierar över tid. Upphandlingsmyndigheten har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör som tar ett helhetsåtagande för uppdraget.
Intern identifierare: UHM-2026-0057
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70110000 Exploatering av fastigheter, 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål, 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000