185683-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagshälsovård – Företagshälsovård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFöretagshälsovård
BeskrivningBengtsfors kommun upphandlar företagshälsovårdstjänster. Avtalet omfattar företagshälsovård för personal anställda inom Bengtsfors kommun. De kommunala bolagen kan komma att avropa på avtalet och teckna egna hängavtal. Avtalet omfattar basuppdrag inklusive specifika krav gällande räddningstjänsten samt möjlighet att avropa leverantörens tilläggstjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90662:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård