185712-2022 - ResultatSverige-Ängelholm: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsyteskötsel
Referensnummer: KS 2021/267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift och underhåll av gräsmark.
Upphandlingen är uppdelad i sju [7] separata delområden. Anbud kan läggas på ett eller flera delområden. Varje delområde kommer utvärderas separat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen