2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1014 PA- och lönesystem
Beskrivning: Denna upphandling omfattar verksamhetssystem avseende personal- och löneadministration för Katrineholms kommun, Flens kommun samt Vingåkers kommun.
Intern identifierare: TI 2024-1014
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000