Upphandlingen avser material för undervisning inom STEAM. STEAM innefattar vetenskap, teknik, ingenjörsvetenskap, konst och matematik och syftar till att stärka barns och elevers digitala kompetens och innovativa förmåga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Område 1 - Robotar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39162100 Undervisningsutrustning, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2 - Tillbehör
Del nr: 2
Område 3 - Byggblock
Del nr: 3
Område 4 - Elektronik och komponenter
Del nr: 4
Område 5 - Laborationer och experiment
Del nr: 5
Område 6 - Maskiner och verktyg
Del nr: 6