185730-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Motorer och motordelar till krigsfartyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal köp av reservdelar till marina MTU-motorer
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35521100 Motorer och motordelar till krigsfartyg
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 25 000 000,00 SEK