Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av revisionstjänster Region Stockholm
Referensnummer: RK 2022-0008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av räkenskapsrevision och konsultstöd vid tilläggsuppdrag för samtliga av Region Stockholms nämnder, bolag, en stiftelse samt donationsfonderna för räkenskapsåren 2023-2026 (inklusive förlängningar). Upphandlingen är indelad i nio (9) olika anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen