185744-2021 - ÄndringSverige-Tumba: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad förskolan Vega, Riksten
Referensnummer: TEF/2018:00072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nybyggnation av förskola om ca 2 200 kvm inklusive förberedande markarbeten, anläggning och finplanering av förskole gård.