2. Förfarande
Förfarande
Titel: Exteriöra dekorationer med och utan belysning
Beskrivning: Solna stad upphandlar ett ramavtal för externs dekorationer med och utan belysning. Avtalet omfattar inköp och leverans av dekorationsbelysning, montage (uppsättning och nedtagning) på olika platser i Solna stad samt förvaring av dekorationsbelysning under den tid på året då den ej är uppsatt.
Intern identifierare: TND/2024:204
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31522000 Julgransbelysning, 31527200 Utomhusbelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000