185784-2023 - ResultatSverige-Luleå: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Hygien och desinfektion Region Norrbotten
Referensnummer: 22/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på förbrukningsmaterial inom området hygien och desinfektion för leverans till Region Norrbotten enligt upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen