185809-2026 - Resultat
Sverige – Motorfordon – En sopbil 4-fack, enkelaxlad (HVO)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: En sopbil 4-fack, enkelaxlad (HVO)
Beskrivning: Upphandling av en sopbil med fyrfackspåbyggnad till Mölndals stad. Fordon ska vara enkelaxlad och hantera drivmedel HVO.
Intern identifierare: TEN 320/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall, 34144511 Sopbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000