185862-2020 - ÄndringSverige-Stockholm-Globen: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt Globen 2.0 - nedskalning av arenarummet i Ericsson Globe
Referensnummer: 2020-014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning