185894-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Lyftanordningar för vårdsektorn
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Mobila och stationära personlyftar
Referensnummer: KSN-2021-00959
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Hjälpmedel Uppsala län (HUL) bjuder in leverantörer av mobila och stationära personlyftar till minimässa för att demonstrera sina produkter. Produktkategorier som efterfrågas är:
Stationära lyftar (ISO 123612), Hjullyftar (ISO 123603), Mobila uppresningslyftar (ISO 123604), Lyftselar (ISO 123621)
Datum: 2021-10-06 – 2021-10-07.
Sista anmälningsdag: 2021-10-03.
Mera information i bifogad dokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till minimässa av mobila och stationära personlyftar
Hjälpmedel Uppsala län (HUL) bjuder in leverantörer av mobila och stationära personlyftar
Till minimässa för att demonstrera sina produkter. De efterfrågade kategorierna är:
Stationära lyftar (ISO 123612)
Hjullyftar (ISO 123603)
Mobila uppresningslyftar (ISO 123604)
Lyftselar (ISO 123621)
Datum för minimässa: 2021-10-6 – 2021-10-07