185896-2020 - PlaneringSverige-HÄRNÖSAND: Medicinsk programvara
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Applikation mätning primärvårdskvalitet
Referensnummer: 20RS3797
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med inköp/upphandling av en applikation för mätning av primärvårdskvalitet.
Innan inköps-/upphandlingsarbetet påbörjas avser vi göra en analys och genomlysning av vad marknaden har att erbjuda idag och i nära framtid.
Som ett led i detta arbete inbjuder vi er som leverantör av dessa produkter/tjänster att anmäla ert intresse att presentera era produkter/tjänster av applikation. Presentation kommer att ske i form av lämnande av produktinformationsblad alternativt produktdemonstration på distans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48445000 Programvara för kundhantering, 48814000 Medicinska informationssystem, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster, 72212443 Programvaruutvecklingstjänster för redovisning, 72212461 Programvaruutvecklingstjänster för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen