185912-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermi och Ultraljudsdissektorer för kärlförslutning
Referensnummer: 2020-00894
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Diatermi och Ultraljudsdissektorer för kärlförslutning omfattande utrustning, tillbehör till utrustningen och förbrukning till operationsavdelningar och mottagningar inom VGR.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen