185931-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Svedala: Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsulttjänst - Arkitekt
Referensnummer: 23/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknisk konsulttjänst - arkitekttjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arkitekttjänst kategori flerbostadshus
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Teknisk konsulttjänst - arkitekttjänster avseende kategori flerbostadshus
Del nr: 2
Teknisk konsulttjänst - arkitekttjänster avseende kategori samhälsbyggnader