Västerås stad kommer genomföra upphandling av mobil reservkraft för att kunna nyttjas för att säkerställa drift av samhällsviktig verksamhet vid elavbrott.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen