Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltsbeläggningar i Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2020-0189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44113620 Asfalt
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är ramavtal för arbeten för både underhåll och nybyggnation av asfaltsbeläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113620 Asfalt, 45000000 Anläggningsarbete, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen