186040-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Programvara för tidsredovisning eller personal
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för personalhantering och masterdata till Liseberg AB
Referensnummer: 19-0024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett systemstöd för personalhantering och masterdata till Liseberg AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen