Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mat och inköp via e-handel - Social Välfärd, hemvård
Referensnummer: 2021-128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312200 Hemkörning av varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidköpings kommun vill digitalisera hela inköpsprocessen genom en upphandling av en Leverantör som kan erhålla tjänsten att leverera dagligvaror som är beställda digitalt samt sköta eventuell uppackning av matkassarna till brukarna.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 2022-02-17 23:59
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15811100 Bröd, 55521100 Hemkörning av mat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen