Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ -och rengöringsprodukter
Referensnummer: UH-2021-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaur kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar ett ramavtal för löpande avrop av Städ -och rengöringsprodukter, mjukpapper, pappersformar och Nonfoods. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en (1) Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33770000 Sanitetspapper, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen