186127-2020 - ResultatSverige-KRISTINEHAMN: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: Dnr: Tn/2019:88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av livsmedel. Anbud kan lämnas på en eller flera av produktområdena A-C enligt nedan:
A. Huvudleverans inklusive mejeri för mindre kök
B. Mejeri för stora kök
C. Frukt och Grönt
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktormåde A. Huvudleverans inklusive mejeri för mindre kök
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15500000 Mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktområde A. Huvudleverans inklusive mejeri för mindre kök
Produktområde B. Mejeri för stora kök
Del nr: B
Produktområde C. Frukt och grönt
Del nr: C
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter