Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klientdatorer, mobiltelefoner, surfplattor samt tillbehör
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av klientdatorer, mobiltelefoner, surfplattor, tillbehör samt tillhörande produktnära tjänster.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej