186144-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Sölvesborg: Bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning utanför centralorten
Referensnummer: 2021/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs kommun och Sölvesborgshem AB inbjuder er att inkomma med anbud på Stationstankning, automattvätt och övriga produkter utanför centralorten i enlighet med upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster, 63712600 Tankning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen