2. Förfarande
Förfarande
Titel: E23-2 Elkraft KVA Kalmar Syd
Beskrivning: Elkraftsinstallationer bestående av högspänningsställverk och lågspänningställverk inklusive styrning till den nya anstalten Kalmar Syd.
Intern identifierare: SPF2026-029
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45315300 Anläggningar för elförsörjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45315600 Lågspänningsanläggningar, 45315400 Högspänningsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: E23-2 Elkraft KVA Kalmar Syd