186204-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning – Service av medicintekniska produkter som ingår i grundutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService av medicintekniska produkter som ingår i grundutrustning
BeskrivningRamavtalet omfattar besiktning, kontroll, översyn, service och reparation, inklusive tillhandahållande och byte av reservdelar, av kundägda medicintekniska produkter och grundutrustning samt medicintekniska produkter för diagnostik. I omfattningen ingår även akuta reparationer.
Intern identifierareN050U25-284
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1: Medicintekniska produkter/grundutrustning
BeskrivningBesiktning, kontroll och översyn av medicinteknisk utrustning som ingår i grundutrustning.
Intern identifierareDelområde 1: Medicintekniska produkter/grundutrustning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2: Medicintekniska produkter för diagnostik
BeskrivningService av medicintekniska produkter som används av vårdpersonal.
Intern identifierareDelområde 2: Medicintekniska produkter för diagnostik