186246-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för självtestning av PT(INR).
Referensnummer: RS 2019-08352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning för självtestning för monitorering av antikoagulationsbehandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434000 Analysatorer, 38434500 Biokemiska analysatorer, 38434520 Apparater för analys av blod
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utrustning för självtestning för monitorering av antikoagulationsbehandling