Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Disk- och sköljmedel samt doseringsutrustning för storkök
Referensnummer: KS-UH/2021:5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Disk- och sköljmedel, doseringsutrustning samt service för diskmaskiner slutna system
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 42970000 Delar till diskmaskiner och maskiner för rengöring, påfyllning, paketering eller inslagning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen