186345-2020 - ResultatSverige-Linköping: Optiskt lässystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läs-kamera
Referensnummer: UC-2019-212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48313100 Optiskt lässystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Läs kamera
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Läs-kamera komplett stationärt system med läsbord och färgskärm HD 18-20"
Läs-kamera komplett stationärt system med läsbord och färgskärm HD 22-24"
Läs-kamera komplett hopfällbart system HD minst 17"
Läs-kamera komplett hopfällbart system HD 15-16" utan läsbord
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel, 38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen