Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fotograferingstjänster.
Referensnummer: KLF 2016/1046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79961100 Annonsfotografering
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommun avser att köpa fotograferingstjänster som utan extra kostnad kan användas i kommunens egen verksamhet, i t.ex. information och marknadsföring av kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79961100 Annonsfotografering, 79961200 Flygfotografering, 79961350 Ateljéfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen