Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpoolssystem
Referensnummer: UH-2017-724
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun har för avsikt att upphandla ett komplett bilpoolssystem, inklusive alkolås och ISA, med automatiskt övervakning för uppföljning och kontroll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 48151000 Datorstyrsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sundsvalls kommun har för avsikt att upphandla ett komplett bilpoolssystem inklusive alkolås och ISA, med automatiskt övervakning för uppföljning och kontroll.