See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: HbA1c, Patientnära analyser innehållande reagens, instrument samt kontroller
Beskrivning: HbA1c, Patientnära analyser innehållande reagens, instrument samt kontroller.
Intern identifierare: VF2023-00043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141500 Hematologiska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupp: HbA1c, Patientnära analyser innehållande reagens, instrument samt kontroller.
Intern identifierare: BT22-LOT
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: BT-22-Lot
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: VF2023-00043HbA1c Kravspecifikation