186489-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Brunnsborrning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brunnsborrning
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262220 Brunnsborrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar områden enligt nedan:
Område 1 - Vattenbrunnar såsom grusfilterbrunn, formationsfilterbrunn, bergbrunn m.fl.
Område 2 - Energibrunnar såsom kollektorbrunn, energilager och frikyla m.fl.
Område 3 - Tillhörande tjänster såsom grundvattenrör/instrumentering, undersökningsrör, grundvattensänkning, service- och underhållstjänster m.m.
Anbudsgivare ska minst lämna anbud på område 1.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
76431000 Brunnsborrningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen