186516-2019 - ÄndringSverige-Visby: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildhanteringssystem tandvård
Referensnummer: RS 2018/1118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitalt bildhanteringssystem anpassat för tandvård till Region Gotlands samtliga Folktandvårdskliniker inom allmäntandvård och specialisttandvård inklusive leverans, installation, support och uppgraderingsavtal.
Beskrivning
Digitalt bildhanteringssystem anpassat för tandvård till Region Gotlands samtliga Folktandvårdskliniker inom allmäntandvård och specialisttandvård inklusive leverans, installation, support och uppgraderingsavtal.