Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Första hjälpen väska och artiklar, nationellt ramavtal
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141623 Förstaförbandslådor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för fösta hjälpen väska och artiklar, behovet avser hela Polismyndigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 33141110 Förbandsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet ska förse den polisiära verksamheten med första hjälpen materiel och omfattar kundunik första hjälpen väska för fordon, fast sortiment första hjälpen artiklar, lagerhållning, orderhantering och distribution till leveransadresser runt om i landet.