186591-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: V-2020-0112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH vill upphandla en molntjänstbaserad förmånsportal där vi kan erbjuda olika former av förmåner exempelvis friskvård, nettolöneförmåner, löneväxling och ersättning för läkemedel.
Genom en molntjänstbaserad förmånsportal vill KTH synliggöra och förenkla administrationen för våra medarbetare när det gäller förmåner och kvittohantering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen