186611-2021 - ResultatSverige-Sunne: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar och lätta transportfordon
Referensnummer: UPH2020/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Sunne kommun upphandlar två leverantörer för avrop av personbilar samt lätta transportfordon enligt bifogad beskrivning och krav.
Eftersom utvecklingen går snabbt framåt är det viktigt att kommunen kan komplettera avtalet med nya modeller, tekniker m.m. under avtalstiden. Det ska vara ett levande avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen