2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omr 036 Stambyte Byrdingen Totalentreprenad 17110
Beskrivning: Stambyte med kvarboende som grundprincip.
Intern identifierare: 2023-1547
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 50000000 Reparation och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara), 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Omr 036 Stambyte Byrdingen Totalentreprenad 17110