186655-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar tillhandahållande av revisionstjänster inom nedan tre (3) områden. Sakkunnigt biträde till kommunens revisorer för granskning av kommunens nämnder och styrelser. Sakkunnigt biträde till kommunens revisorer i deras roll som lekmannarevisorer i bolagen Lagstadgad revision för kommunens stiftelser
Intern identifierareKS 2025/278
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRevisionstjänster