2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster för teknikprojektledare VVS
Beskrivning: Region Örebro län bjuder in anbudsgivare till upphandling avseende Bemanningstjänster för teknikprojektledare inom område fastigheter. Upphandlingen syftar till att tillgodose ett behov av bemanning av projektledare inom VVS Regionen bedömer att behovet är 1,5 tjänster i snitt. Vi rekommenderar er att läsa igenom upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor noggrant för att ert anbud ska ligga i linje med ställda krav. Värdet på upphandlingen inklusive optioner och förlängningar uppskattas till ca 10 000 000 SEK. Ramavtalet har en avtalstid om (2) två år med 1+1 år i option om förlängning. Start på avtalet är beräknat till Avtalets startdatum
Intern identifierare: 26RS2925
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Region Örebro län bjuder in anbudsgivare till upphandling avseende Bemanningstjänster för teknikprojektledare inom område fastigheter. Upphandlingen syftar till att tillgodose ett behov av bemanning av seniora projektledare inom vvs. Regionen bedömer att behovet är 1,5 tjänst i snitt. Vi rekommenderar er att läsa igenom upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor noggrant för att ert anbud ska ligga i linje med ställda krav. Värdet på upphandlingen inklusive optioner och förlängningar uppskattas till ca 10 000 000 SEK. Ramavtalet har en avtalstid om (2) två år med 1+1 år i option om förlängning. Start på avtalet är beräknat till 2026-06-01.
Intern identifierare: 1883484-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Projektledare VVS
Intern identifierare: 1883486-1