2. Förfarande
Förfarande
Titel: Busstransport inklusive förare (Skolskjuts)
Beskrivning: Uppdraget omfattar skolskjuts med buss inklusive förare enligt en fast tidtabell och linjesträckning. Transporterna gäller grundskoleelever och ska genomföras varje skoldag under läsåret. Tjänsten kommer att erbjudas till 350 elever, men det beräknas att 150 elever kommer att använda tjänsten initialt. Exakta antalet elever anmäls i god tid innan varje terminsstart.
Intern identifierare: Utb 2025/124
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000