Ängelholms kommun har behov av bemanning av sjukvårdspersonal. Syftet med upphandlingen är att säkra kommunens behov av kompetent personal i verksamheterna vid planerad frånvaro men även vid oplanerad korttidsfrånvaro. Behovet är störst under sommaren. Bemanning behövs inom ordinärt och särskilt boende i Ängelholms kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85141220 Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen