186800-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Smartkortläsare – Kortläsare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKortläsare
BeskrivningUpphandling av kortläsare inkl. service, underhåll samt reservdelar. De verksamheter som omfattas av aktuellt kontrakt är Sundsvall och Östersunds Campus, där universitet har sin verksamhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30233300 Smartkortläsare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109847:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 98395000 Låssmedstjänster