Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Markentreprenader, 0-5 Mkr
Referensnummer: HS/2023:21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende markentreprenader och olika åtgärder på markanläggningar inom förskolor, skolor, äldreboenden, idrottsanläggningar m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet omfattar markentreprenader och olika åtgärder på markanläggningar inom förskolor, skolor, äldreboenden, idrottsanläggningar m.m. med en avropsvolym mellan 0-5 Mkr.
Skogås, Trångsund
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 45100000 Förberedande anläggningsarbeten
Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 45112400 Grävning