186841-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av grundutrustning och medicintekniska produkter
Referensnummer: 359/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar följande tjänster och varor:
- Besiktning (gäller endast sängar)
- Kontroll/Översyn
- Reparation
- Akutreparation
- Reservdelar vid reparation
Avtalet gäller grundutrustning, medicinteknisk utrustning för träning samt personvågar såsom sittvåg
och våg för personlyft, inte personligt förskrivna hjälpmedel.
Avtalet omfattar kundägd grundutrustning, för besiktning omfattas även hyrda sängar som ingår i
grundutrustningen.