186854-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Vitling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk, Linköpings kommun
Referensnummer: UH-2017-382
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03311500 Vitling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av färsk fisk. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03311500 Vitling, 03311200 Torskfiskar, 03311300 Sill, 03311220 Sej, 03311240 Kolja, 03311700 Lax, 15119600 Fiskkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen