2. Förfarande
Förfarande
Titel: Objektglasskanner
Beskrivning: Upphandlingen avser 1 st objektglasskanner till Patologi och cytologi Dalarna vid Falu lasarett, med option på ytterligare 1 st utrustning t.o.m. 2029-06-30.
Intern identifierare: HSN 2026/2487
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38600000 Optiska instrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000