2. Förfarande
Förfarande
Titel: SP-boenden
Beskrivning: Upphandlingen avser utförande av två (2) stycken SP-boenden om tio (10) lägenheter i varje huskropp med tillhörande gemensamma ytor personalutrymmen samt teknikutrymmen. Typ av hus, antal huskroppar, BTA cirka 1605 m2 ljus BTA, inklusive komplementsbyggnad om 108 m2 BTA. Utförandeentreprenad enligt AB 04.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten