Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markbehållare för avfall och förpackning
Referensnummer: 23035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp modulsystem av delvis nedgrävda markbehållare för avfall och förpackningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44613000 Stora containrar, 44613800 Avfallscontainrar, 44616200 Avfallstunnor, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
45 000 000 sek