Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostäder med särskild service för vuxna enligt LSS. Avtalet omfattar samtliga insatser dygnet runt samt inkluderar insatser i form av hälso- och sjukvård och kostnad för legitimerad sjuksköterska. Upphandlingen avser totalt 16 lägenheter fördelat på 3 bostäder med särskild service.